13.5 C
Pristina
Tuesday, May 30, 2023

Lutfi Haziri ‘propozohet’ për president

- Advertisement -

Të rekomanduara

Në vlugun e diskutimeve për pozitën e presidentit që do të zëvendësojë Hashim Thaçin, tash kur LDK e VV po ndajnë pozitat, Lutfi Haziri është ‘propozuar’ si president i ardhshëm.

Ismet Kryeziu, drejtor ekzekutiv i Institutit Demokratik të Kosovës, ka publikuar një fotografi në rrjetin social Facebook, së bashku me nënkryetarin e LDK’së Lutfi Hazirin, derisa, ka shkruar se është me presidentin e ardhshëm të Kosovës.

Kujtojmë se kjo pozitë është duke i mbajtur larg marrëveshjes VV’në dhe LDK-në, dy parti që ka kohë që po tentojnë që të formojnë së bashku qeverinë e ardhshme.

- Advertisement -

Vendosja e këtij kushti në tavolinë të diskutimit nga LDK’ja ka bërë që për disa ditë të pezullohen takimet.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -