2.2 C
Pristina
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Mali i Zi publikon listën për ndeshjen ndaj Kosovës: Nuk ftohen serbët

Rekomandime

Trajneri i Malit të Zi, Faruk Haxhibegiq, ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për dy ndeshjet e ardhshme kundër Bullgarisë dhe Kosovës, ku të ftuar nuk janë dy serbët të cilët nuk deshën të luanin ndaj Kosovës në Podgoricë.

Aty, do të jetë edhe sulmuesi shqiptar Fatos Beqiraj, që ishte kapiten kundër Kosovës në qershor në barazimin 1:1.Megjithatë Haxhibegiq ka “dënuar” dy futbollistët serbë: Mirko Ivaniq dhe Filip Stojkoviq, të cilët nuk deshën të luanin kundër Kosovës.

Danijel Petkoviq (Anze, France), Milan Mijatoviq (Levski, Bulgaria), Andrija Dragojeviq (Pyunik, Armenia);

Mbrojtës: Stefan Saviq (Atletico Madrid, Spain), Marko Simiq (Pahtakor, Uzbekistan), Zarko Tomasheviq (Astana, Kazakhstan), Adam Marushiq (Lazio, Italy), Dushan Lagator (Sochi, Russia);

Mesfushorë: Nikola Vukçeviq (Levante, Spain), Marko Veshoviq (Legia Ëarsaë, Poland), Vladimir Jovoviq (Jablonec, Czech Republic), Marko Jankoviq (SPAL, Italy),Alexander Shçekiq (Partizan, Serbia), Nebojsha Kosoviq (Cairat, Kazakhstan), Aleksandar Boljeviq (Standard Liege, Belgium), Sead Hakshabanoviq (Norrkoping, Sëeden), Vukan Saviçeviq (Ëisla Krakoë, Poland), Danny Hoçko (Muskron, Belgium);

Sulmues: Fatos Beqiraj (Maccabi Netanya, Israel) and Stefan Mugosha (Incheon United, South Korea)

Më shumë artikuj

Të fundit