16.4 C
Pristina
Wednesday, June 7, 2023

Mbesa e heroit Agim Ramadani emërohet me nofkën e tij, Katana

- Advertisement -

Të rekomanduara

Djalit e heroit të kombit Agim Ramadani, Jeton Ramadani sot është bërë babai i një vajze. Fëmijën e tij ai e ka emëruar me nofkën e babait, Katana, transmeton Gazeta Metro.

Ai në kujtim të babait të tij vajzën e tij të sapo lindur e ka pagëzuar me emrin Katana, nofkë kjo e të gjyshit të vogëlushës së sapolindur që e mbante si komandant i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

- Advertisement -

Për mbesën është gëzuar tej mase edhe bashkëshortja e heroit, Shukrije Ramadani.

Ajo ka shpërndarë disa imazhe në llogarinë Facebook, derisa ka shkruar:

“Urime Agim e Kolos motra Katana, urime Jeton e Flutura, ju falemnderit per këtē gëzim që ma falët,u rritsh me t”mira mbesa ime e vogël me emrin e madh”.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -