19.7 C
Pristina
Tuesday, May 30, 2023

Kolinda nuk do të jetë më presidente e Kroacisë

- Advertisement -

Të rekomanduara

Kroacia ka mbajtur sot rundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale, e sipas sondazheve, presidentja Kolinda Grabar Kitaroviq, ka humbur zgjedhjet.

Ish-kryeministri i Kroacisë Zoran Milanoviq, sipas rezultatit të exit-poll është president i ri i Kroacisë.

- Advertisement -

Ai ka mundur edhe në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale kundërkandidaten Kolinda Grabar-Kitaroviq, e cila ka qenë presidente e deritanishme.

Markoviq në bazë të rezultateve të para po prin me 53, 25 për qind të votave.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -