Mbyllet pjesa e parë, Kosova po dhuron spektakël në “Fadil Vokrri”

Kosova është duke e mposhtur 2-0 Malin e Zi në “Fadil Vokrri”

Është mbyllur pjesa e parë mes Kosovës dhe Malit të Zi që po zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, shkruan Gazeta Express.

‘Dardanët’ kanë dominuar në tërsi 45 minutat në pjesën e parë, duke shënuar dy gola dhe duke kirjuar edhe shumë mundësi tjetër ta mira shënimi.

Amir Rrahmani në minutën e 10-të dhe Vedat Muriqi në atë të 35-të, shënuan për rezultatin 2-0 të Kosovës, që po dhuron spektakël për mijëra tifozë në “Fadil Vokrri”.

Rashica, Muriqi, Hadergjonaj – kishin edhe disa raste të tjera shënimi në pjesën e parë, por pa arritur të tundin rrjetën.