7.5 C
Pristina
Wednesday, April 17, 2024

Mediat serbe të zemëruara: Fitoi “e ashtuquajtura” Kosovë, Çekia amatoreske

Rekomandime

Mediat serbe nuk e kanë pritur aspak mirë fitoren historike të Kosovës në futboll kundër Çekisë.

“B92” në serbisht shkruan se “i ashtuquajturi ekip i Kosovës ka mundur Çekinë me rezultat 2:1, duke vazhduar kështu ecurinë e jashtëzakonshme pa humbje, shkruan lajmi.net.

- Advertisement -

Edhe më larg shkon Telegrafi serb.

Ata fitores së Kosovës i kanë vendosur, titullin “Çekia pranon gol amator”.

Teksa vazhdimi i artikullit Kosovës i referohet si “e ashtuquajtur”.

- Advertisement -

Sidoqoftë, Kosova me këtë fitore ngjitet në vendin e parë në grup, dhe rrit maksimalisht shpresat për kualifikim në Kampionatin Evropian.

- Advertisement -

-Advertisement-

Më shumë artikuj

- Advertisement -

Të fundit