Evropiani më afër se kurrë, Kosova triumfon ndaj Çekisë

  0
  117

  Përfaqësuesja e Kosovës ka arritur të triumfojë ndaj Republikës Çeke me rezultat 2:1 në “Fadil Vokrri”

  Ishin çekët që kaluan të parët në epërsi përmes Schick, por par 5 minutave realizoi Muriqi e që ishte rezultati përfundimtar.

  Golin e fitores e shënoi Mërgim Vojvoda në stilin e Alexander Arnold kur i shënoi golin Barcelonës e që i dha Kosovës 3 pikë të arta në rrugëtimin e saj për Kampionatin Evropian.

  Me mungesa të mëdha, Kosova tregoi “dhëmbët” ndaj një kundërshtari të forte si Çekia, dhe tash “Dardanët” ëndërrojnë kualifikimin në Evropian.

  Kosova me këto tri pikë arrin në kuotën e 8 pikëve në pozitën e dytë.