13.1 C
London
E hënë, 25 Tetor, 2021

Mërgimtarit që jeton në Gjermani i digjet shtëpia në Kosovë

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Në orët e para të mëngjesit të së premtes, në fshatin Shakovicë të Podujevës një shtëpi e një mërgimtari që jeton në Gjermani është kapluar nga zjarri.

Rastin e ka konfirmuar Policia e Kosovës, derisa në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë policore dhe zjarrfikësit të cilët kanë shuar zjarrin.

Fsh. Shakovicë, Podujevë 06.09.2019 – 05:45. Ankuesi mashkull K/Shqiptar ka raportuar se shtëpinë e viktimës mashkull K/Shqiptar i cili jeton në Gjermani e kishte kapluar zjarri. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë policore dhe zjarrfikësit të cilët e kanë shuar zjarrin. Si pasojë e zjarrit në atë shtëpi janë shkaktuar dëme vlera e të cilave ende nuk dihet. Është njoftuar prokurori i cili e ka cilësuar rastin”, thotë Policia. Rastin Policia e ka cilësuar si “zjarrvënie”.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img