14.8 C
Pristina
Thursday, June 8, 2023

Merkel, puthje dhe përqafime me liderët botërorë — por Erdoganit i “tregon” grushtin

- Advertisement -

Të rekomanduara

Krerët e NATO-s takohen sot jashtë Londrës, në ditën e dytë të samitit të posaçëm për 70-vjetorin e themelimit të aleancës.

Bisedimet zhvillohen në një hotel luksoz pranë Watford dhe pasojnë pritjet e së martës, në pallatin Buckingham dhe “Downing Street”.

Samiti është shënjuar deri më tani nga tensionet mes aleatëve. Shkëmbime të zjarrta pati mes presidentit amerikan Donald Trump dhe atij francez Emanuel Macron.

Një vëmendje të madhe në Samit ka marrë edhe gruaja e “hekurt” e Europës. Angela Merkel është fotografuar teksa shkëmben puthje dhe përqafime me liderët botërore.

- Advertisement -

Por, nuk kishte si të shpëtonte syrit të fotografëve, një moment mes saj dhe liderit turk Erdogan. Nuk dihet me kë e kishte Merkel, por kancelarja gjermane ka ngritur grushtin si për të dëshmuar forcën.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -