18.7 C
Pristina
Wednesday, June 7, 2023

Milaim Zeka: Nder për çdo Qeveri me pas ministra si Albulena Haxhiu dhe Blerim Reka

- Advertisement -

Të rekomanduara

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka ka komentuar propozimet e fundit të Albin Kurtit për postin e ministrave të VV-së.

Zeka ka theksuar se është nder për çdo qeveri me pas ministra të kalibrit të Blerim Rekës dhe Albulena Haxhiut.Postimi i plotë :

Reth listes te ministrave te propozuar

Ashte nder per çdo qeveri me pas ministra te kalibrit te Albulena Haxhiut dhe Blerim Rekes. Te tjeret nuk i njohe.Me Albulenen kam punuar dy vite. Ja njohe mire edhe boten njerezore, po edhe biografine e kristalte familjare, ashtu sikurse pergaditjen profesionale. Thjeshte, Albulena din edhe guxon.

- Advertisement -

Blerim Reken e njohe qe 30 vite. Rralle gjene njeri me intelektual, me te guximshem dhe ma diplomat se sa ate. Diplomacia kosovare e fundosur ne fundin e bunarit me lloç, ka pasur nevoje per koven e Blerim Rekes, qe t’ia ktheje ftyren dhe nderin e humbur vendit tone!Nga zemera urime!

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -