1.6 C
Pristina
Monday, December 11, 2023

Momenti qesharak kur Alisson u shpall portieri më i mirë i vitit, protagonist është Klopp

Rekomandime

Futbollistët e Liverpoolit kanë marrë çmime të rëndësishme sonte në gala mbrëmjen e FIFA-s ‘The Best’.

Fillimisht portieri brazilian Alisson Becker është shpallur portieri më i mirë i vitit nga FIFA, shkruan Zëri.info.

Alisson mposhti konkurrencën e Ederson dhe Andre ter Stegen për ta fituar këtë çmim.

Pasi u shpall fitues, Alisson është ‘zhdukur’ për pak çaste, gjë e cila ka hutuar edhe trajnerin e tij Jurgen Klopp.

Trajneri gjerman filloi të qeshte në momentin kur prezantuesja e gala mbrëmjes thirri emrin e tij.

Ndryshe, përveç Alisson, Virgil van Dijk u përfshi në formacionin më të mirë të vitit, derisa Jurgen Klopp u shpall trajneri më i mirë në botë./Zëri.info

Më shumë artikuj

Të fundit