32.7 C
Pristina
E premte, 1 Korrik, 2022

‘Mos ma hani rrushin’, ‘Çka spo nijka njeri’: Haradinaj jep ‘show’ në Suharekë

Rekomandime

Ramush Haradinaj sot ka dhënë ‘show’ në Suharekë, ku pasi piu raki, fillojë me batuta e me shaka, duke lutur bashkë partiakët që mos t’ja hajnë rrushin, shkruan Gazeta Metro.

Suhareka doli të jetë me interes për liderët e partive politike. Madje, sot, tre kandidatë për kryeministër shkuan aty.

Ndërkohë, Ramush Haradinaj tha se shkoi në Suharekë në cilësinë e kryeministrit në detyrë dhe jo për të bërë fushatë. Veçse, nuk harroi të përmend edhe moton e tij.

Derisa ju servua shumë raki, Haradinaj lëvdojë personin që e kishte përgatitur atë.

Kryeministrit në dorëheqje, ju dhurua shumë rrush saqë u detyrua që të ja jepte shoqëruesve të tij që të ja mbanin.

Derisa ai ka pasur një lutje ndaj tyre.

“Mos ma hani rrushin”, i ka thënë Haradinaj personit që ja ka dhuruar për të ja mbajtur një kalavesh rrush.

Shikoni video nga minuta 02:00.

Më shumë artikuj

Të fundit