6.1 C
Pristina
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Motrat bukuroshe, njëra në Kosovë, tjetra në Rumani, kështu dukeshin si fëmijë, sot janë mbi 20 vjet

Rekomandime

Është interesant kur kujton fotografitë e fëmijërisë! Motrat shqiptare nga Tuzi i Malit të Zi, Suzana dhe Dijana Ujkiq, kanë postuar një foto të fëmijërisë!

Më e gjata është Suzana dhe ka 4 vite para Dijanës. Motrat hendbolliste!

Suzana luan për kampionen dhe fituesen e Kupës së Kosovës, Istogu dhe është anëtare e kombëtares së Kosovës, ndërsa Dijana është hendbollistja më e mirë shqiptare, e cila krahas që luan për kombëtaren e Malit të Zi, mbron edhe ngjyrat e skuadrës rumune Magura Cisnadie.

Kur ishin të vogla ishin simpatike, ndërsa sot kanë kaluar të 20-ta, Suzi ka 26 e Dijana mbi 22 vjet, janë bukuroshe të sportit!

Më shumë artikuj

Të fundit