-0.9 C
Pristina
E premte, 27 Janar, 2023

Vedat Muriqi tregon si i shp toi katastrofës

Rekomandime

Për çdo vit në skenën e futbollit dalin sulmues të rinjë dhe e kthejnë vëmendjen e botës kah vetja, këtë vit, është Vedat Muriqi i Kosovës ai që po bën çdo medium të shkruaj për të.

Njeriu i Fenerbahces është përfolur për një vend te Tottenham, Manchester United apo edhe Ëest Ham, e për ndokënd mund të ketë qenë hera e parë që ka dëgjuar për të.

Më poshtë ju sjellim disa gjëra që duhet t’i dini për ‘luanin’ e Përfaqësueses së Kosovës.

1.Muriqi ka tri pasaporta

Vedat Muriqi ka lindur në Prizren dhe tashmë është 25 vjeç. Sulmuesi ka tri pasaporta, kosovare, shqiptare dhe turke.

 

View this post on Instagram

 

#dardanperjete ??

A post shared by Vedat Muriqi (@vedatmuriqi) on

2. Ai po përshkruhet si ‘mesfushori perfekt’

Disa mediume po e përshkruajnë Muriqin si ‘mesfushorin perfekt’, sidoqoftë, fansat e konsiderojnë atë si sulmuesin e duhur për nje ekip.

3. Muriqin po e krahasojnë me Zlatan Ibrahimovic

Siç e kemi parë në të kaluarën, ndonjëherë nuk ju duhen shumë hapa për të pasur sukses, për këtë vetëm shikojeni Zlatan Ibrahimovic.

Lojtari nuk ka pasur shumë fjalë, por e ka lënë futbollin dhe lojën e tij të flasë për të, e njëjtë, po ndodhë edhe me Muriqin.

Më shumë artikuj

Të fundit