11.7 C
London
E diel, 24 Tetor, 2021

Ndodh çudia në sallën e operacionit, habiten mjekët

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Një kirurg vendosi që të festonte duke kërcyer operacionin e suksesshëm të heqjes së 25 kilogramëve tumor nga trupi i një gruaje.

Dr.Dmitry Aryutin, kreu i Klinikës Spitalore në Moskë të Rusisë, udhëhoqi grupin e mjekëve në një operacion për heqjen e tumorit ovarian nga një paciente 59-vjeçare.

Sipas asaj që shkruan e përditshmja Mirror, pacientja ishte ankuar për dhimbje të rënda dhe kishte probleme në frymëmarrje, në kohën kur kishte ardhur në spital.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img