13 C
London
E premte, 22 Tetor, 2021

Në këtë fshat të Kosovës ka mbetur vetëm një familje

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Fshatrat shqiptare që janë afër kufirit me Serbinë po boshatisen si pasojë e kushteve të rënda ekonomike

Mungesa e shkollës, rrugës dhe ujit janë disa nga faktorët që kanë ndikuar që pothuajse shumica e banorëve të Llaushës së Podujevës të ikin nga fshati.

Familja Imeri nga Llausha ka mbetur e vetme në këtë fshat, ata thonë se nuk do t’i lëshojnë shtëpitë e tyre, por duan që udha e tyre të asfaltohet.

Më poshtë keni një video ku kryefamiljari i kësaj familje flet për RTK.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img