-0.6 C
Pristina
E martë, 31 Janar, 2023

Ndodh në Kosovë: Uji që shfrytëzohej për pije, është kthyer në kanalizim

Rekomandime

Banorët që jetojnë në fshatin Stagovë të Kaçanikut janë në hall me ndotjet që po i bëhen lumit Nerodime.

Rrjedha e Nerodimës që vite më parë përdorej për pije nga banorët e fshatit Stagovë, tani është shndërruar në burim kanalizimi.

Kundërmimi i tmerrshëm ka bërë që banorët e këtij fshati të mblidhen dhe të protestojnë.

Më poshtë keni videon ku shihen pamje të tmerrshme.

Më shumë artikuj

Të fundit