16.3 C
Pristina
Saturday, June 10, 2023

Nënkryetari i AAK’së shpjegon procedurën e mandatimit të Kryeministrit të ri

- Advertisement -

Të rekomanduara

Ish-deputeti i AAK’së, Muharrem Nitaj, ka thënë se Presidenti duhet t’ia japë mandatin fituesit, i cili obligohet të ndërtojë Qeverinë brenda dy javësh ose të shpallë dështimin.

Nitaj ka shkruar se gjithë interpretimet tjera janë fjalë të kota.

- Advertisement -

“Ai qe ka fitu zgjedhjet duhet ta marre mandatin menjehere e pa diskutim dhe ta krijoje qeverine brenda afatit kushtetues, ose ta pranoje deshtimin! Prandaj jane dhene dy jave qe ai te provoje marreveshjen ose deshtimin!”, ka shkruar Nitaj, në një reagim në Fb.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -