13.6 C
Pristina
Friday, June 9, 2023

Vjosa Osmani: Koalicioni VV-LDK moment historik, VV ta thërrasë takimin

- Advertisement -

Të rekomanduara

Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani, pas mbledhjes që thirri kryetari Isa Mustafa me nënkryetarët e partisë, tha se koalicioni me Vetëvendosjen është moment historik që qytetarët e duan.

Osmani gjithashtu u shpreh optimiste se marrëveshja që ka filluar qysh nga shpallja e rezultateve preliminare të zgjedhjeve të 6 tetorit që i nxori si dy partitë e para, njofton Klan Kosova.

- Advertisement -

“Takimin duhet thirrur nga Vetëvendosja si fituese e zgjedhjeve. Ne jemi të interesuar për bashkëpunim afatgjatë. Jam optimiste që marrëveshja do të bëhet do të jetë balancuese”.

“Ështç moment historik sepse qytetarët e duan koalicionin VV-LDK. Takimet duhet të zhvillohen me respekt të ndërsjellë dhe fushatat linçuese duhet të ndalen”.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -