16.3 C
Pristina
Saturday, June 10, 2023

Shahirët e Deçanit i këndojnë Thaçit: Mos na e luj Gjarpër kufirin

- Advertisement -

Të rekomanduara

Një grup i rapsodëve folklorik apo të njohur si shahirë, nga Deçani, i kanë kënduar Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit disa vargje ku sipas tyre ai po punon kundër Kosovës.

Shahirët të cilët janë pro AAK-së, i kanë kënduar Thaçit, duke thënë se ideja e korrigjimit të kufijve është ide e rrezikshme dhe duke kërkuar nga ai që të mos e ndryshojë kufirin.

Është kryetari i i Aleancës së të Rinjve të Kosovës në Pejë, Ardit Gërvalla, ai që ka publikuar në rrjetin social Facebook, një këngë ku vargjet e së cilës godasin presidentin Thaçi.

“S’ndalet gjarpri me helm të madh; veç me i lanë ai vetit nam; me hy në faqe të historisë është tu i ba damë shqiptarisë; tash n’biseda me Serbinë po na sjellë në rrezik shtetësinë”, janë vargjet me të cilat nis kënga e titulluar “Mos na luj gjarpër kufinin (Hashim)!”, thuhet në vargjet e tyre.

- Advertisement -

Megjithatë Presidenti Thaçi ishte njëri ndër të parët që ka mbrojtur territorin e Kosovës, pasi edhe ishte njëri nga themeluesit e UÇK’së si dhe ishte politikani i cili shpalli pavarësinë e Kosovës.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -