14.5 C
London
E martë, 26 Tetor, 2021

NISMA dhe AKR arrijnë koalicion me këtë parti politike

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Nisma Socialdemokrate dhe Aleanca Kosova e Re (AKR) kanë arritur sot marrëveshje për koalicion me Partinë e Drejtësisë.

Lajmin e ka konfirmuar kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, në një intervistë për Televizionin Publik të martën.“Unë besoj që nuk do të ketë koalicione me partitë e mëdha.

Ne sonte kemi bërë një koalicion me Partinë e Drejtësisë.

Një parti që gjithmonë ka qenë aty – pa marrë parasysh se ka pasur largime”, ka thënë Pacolli në emisionin Debat të RTK-së.

AKR dhe Nisma Socialdemokrate kanë arritur marrëveshje për koalicion javën e kaluar.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img