2.2 C
Pristina
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Një qytetar nga Deçani i gatshëm të ia dhurojë veshkën 19 vjeçares

Rekomandime

Një qytetarë nga Deçani ka shprehur gatishmëri që të ia jap veshkën 19 vjeçares nga Mitrovica e cila vuan nga sëmundja e Glomeruloskerozës Fale Segmentale.

Val Decani është i riu i cili ka bërë një gjest tejet human, shkruan Insajderi.

Mitropol, ka publikuar një fotografi të të riut, e ku ky i fundit ka komentuar duke thënë se do e bëjë me kënaqësi dhurimin e veshkës.

“Do e bëjë me kënaqësi, dhasht Zoti që motra jonë të ketë sukses”, ka shkruar në koment Deçani.

Ditë më parë familje e Nazlije Sherifi kanë kërkuar ndihmë nga qytetarët e Kosovës pasi vetëm nuk munden t’I mbulojnë shpenzimet e trajtimit të 19 vjecarës.

Nazlije Sherifi i duhen 200mijë euro, për sigurimin e veshkës dhe kryerjen e transplancionit të saj, në shtetin e Turqisë.

https://www.facebook.com/MitropolNews/posts/194214315743318

Më shumë artikuj

Të fundit