13.6 C
Pristina
Friday, June 9, 2023

Nuk keni për ta besuar sa vite i ka mbushur Kim Jong, sekretet mbi datën e tij të lindjes

- Advertisement -

Të rekomanduara

Presidenti amerikan Donald Trump i dërgoi një mesazh urimi për të ditëlindje, liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong Un. Lajmin e dha të premten, Chung Eui-Yong, këshilltari për sigurinë kombëtare të Koresë së Veriut, njoftoi Reuters.

Chung, që e takoi Trump në Uashington këtë javë, u tha gazetarëve se ai kishte marrë një mesazh për në Korenë e Veriut, që e dorëzoi të enjten.

- Advertisement -

“Dita kur ne u takuam ishte ditëlindja e Kim Jong Un dhe Presidenti Trump e kujtoi atë dhe më kërkoi mua t’i dërgoja një mesazh,” tha Chung sapo mbërriti në Korenë e Jugut.

Ditëlindja e Kim mendohet se është 8 janari, megjithëse regjimi i tij tërë sekrete nuk e ka konfirmuar kurrë datën. Qeveria amerikane e ka regjistruar vitin e lindjes së Kim si 1984, duke e konsideruar atë 36 vjeç këtë vit.

Chung nuk tregoi nëse mesazhi ishte me shkrim apo përfshinte diçka më shumë përtej urimeve për ditëlindje.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -