15.5 C
London
E shtunë, 16 Tetor, 2021

O’Connell bën homazhe tek obelisku i personave të pagjetur

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të të Zhdukurve tek obelisku i personave të pagjetur në Kosovë ka bërë homazhe dhe ka vendosur kurora lulesh edhe ambasadori i Britanisë së Madhe, Ruairi O’Connell.

Dita Ndërkombëtare e të Zhdukurve në Kosovë do të shënohet me një sërë aktivitetesh duke filluar nga ora 09:00 do të mbahet një marsh paqësor.

Pastaj do të bëhet edhe promovimi i librit “Të jetosh me kujtimet e të pagjeturve” me rrëfime të familjarëve të personave të pagjetur.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img