8.1 C
Pristina
E premte, 7 Tetor, 2022

Pak para ndeshjes me Çekinë, Edon Zhegrova befasohet nga UEFA

Rekomandime

Edon Zhegrova është rikthyer në formë të mirë gjatë javëve të fundit.

Ylli i Kosovës ka zënë vend në formacionin startues të Baselit ku dy herë edhe është shpallur në 11-shen e javës në Zvicrës.

Kjo i ka rënë në sy edhe UEFA-së.

Faqja zyrtare e Europa League e ka zgjedhur driblimin e Zhegrovës ndër më të mirët në javën që kaloj.

Shpresojmë që me këtë formë ta paraqitet edhe në dy ndeshjet e radhës, atë kundër Çekisë dhe Anglisë.

Më shumë artikuj

Të fundit