18.9 C
Pristina
Monday, September 25, 2023

Pamje të rralla, kur Tyson në moshën 15 vjeçare rrëzonte kundërshtarin për 10 sekonda

Rekomandime

Ishte viti 1981 kur Mike Tyson po bënte emër në botën e boksit.

Ai ishte një “kafshë”, një forcë e pandalshme.

Mjafton të shikohet lufta e tij për medaljen e artë për olimpiadën e të rinjve, kundër Joe Cortez.

- Advertisement -

Shpejtësia dhe shkathtësitë vërehen lehtësisht të Tyson, që atëherë ishte vetëm 15 vjeçar.

Tyson ishte shumë i zhvilluar dhe i jashtëzakonshëm në ring, duke bërë që kundërshtari i tij të mos kishte asnjë shans.

Boksierit amerikan iu deshën vetëm 10 sekonda, për ta hedhur në tokë Cortezin.

-Advertisement-

Më shumë artikuj

- Advertisement -

Të fundit