-0.1 C
Pristina
Wednesday, March 29, 2023

Pas mbledhjes së Kryesisë, Haziri për VV-në: Harrojeni qeverinë e pakicës

Rekomandime

Ka përfunduar mbledhja e kryesisë së LDK-së. Pas këtij takimi është deklaruar nënkryetari i këtij subjekti, Lutfi Haziri.“Ne do të vazhdojmë të takohemi, me negociu dhe me sjellë një marrëveshje që të hënën na bënë me një ekzekutiv të ri”, ka thënë ai.
Ai ka thënë se bisedimet kanë qenë të hapura gjatë gjithë kohës.

“Qëndrimet e funksionareve politik është çështje e liderëve.

VV e ruan të drejtën e autorësisë për nominime, sikurse LDK-ja e ruan, sepse kryetari Isa Mustafa e ka të drejtën”.“LDK duke qenë partia më e vjetër në regjion konsiderojmë se nuk do ta votojmë qeverinë e pakicës. E kemi një raport të definum. Ne i dëshirojmë angazhim PDK-së. LDK e VV po punojnë për krijimin e institucioneve”, është shprehur ai.

Më shumë artikuj

Të fundit