Saturday, July 20, 2024

Pas nominimit, Vjosa Osmani merr edhe një post të madh në LDK

- Advertisement -
- Advertisement -

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, duke folur para gazetarëve së bashku me kandidaten për kryeministre nga radhët e kësaj partie, Vjosa Osmanin, ka thënë që liderët e partive janë duke punuar që të krijohet një koalicion parazgjedhor me Lëvizjen Vetëvendosje. Por siç duket , LDK’ja tashmë e ka vendosur, me apo pa VV’në, posti i kryeministrit nuk negociohet.

“LDK’ja ka besim të plotë, kapaciteti politik e profesional i Vjosa Osmanit është përtej çdo hezitimi që mundet ta ketë dikush nga kampi i Vetëvendosejs” shtoi ai.

Haziri gjithashtu ka treguar se Vjosa Osmani, përveç që është kandidate për kryeministre, ajo gjithashtu është zgjedhur edhe nënkryetare e partisë.

- Advertisement -

Ndërsa Lutfi Zharku është zgjedhur sekretar për buxhet, financa dhe ekonomi.

Vjosa Osmani, dje u konfirmua si kandidatja e LDK’së për kryeministre të vendit. Ajo u sfidua nga Lutfi Haziri, i cili në fund vendosi që ta përkrahte atë.

- Advertisement -

Të fundit

- Advertisement -

Lajme të lidhura