13.1 C
London
E diel, 24 Tetor, 2021

Pas Shpejtim Bulliqit, edhe një tjerër anëtar i shtohet Vetëvendosjes

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në rrjetin social Facebook, ka njoftuar se Sabri Kiçmari, ish-ambasadori i Kosovës në Austri, Australi e Zelandë të Re, i është bashkuar partisë së tij.

Kurti e cilësoi Kiçmarin si njëri ndër ambasadorët më të dalluar të Kosovës, si autor i pesë librave dhe shumë artikuj nëpër revista të ndryshme shkencore.

Kurti e konsideron aderimin e tij si një forcë e shtuar e partisë duke qenë i bindur për fitore në zgjedhjet e ardhshme.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img