8.6 C
Pristina
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

PDK-së i vdes një aktivist, Veseli e quan të përkushtuar

Rekomandime

Partisë Demokratike të Kosovës ia ka vdekur një aktivist nga Fushë Kosova.

Me këtë rast kreu i kësaj partie, Kadri Veeli, ka ngushëlluar familjen e të ndjerit, ndërsa e ka quajtur të përkushtuar aktivistin.

Me dhimbje mora lajmin për ndarjen nga jeta të Isa Breznicës, atdhetarit të dalluar, aktivistit të përkushtuar dhe anëtarit të Kryesisë në Degën e PDK-së në Fushë Kosovë. Do ta kujtojmë gjithmonë me respekt e mirënjohje për kontributin e tij të dalluar qytetar për PDK-në dhe vendin. Ngushëllime familjes, miqve dhe gjithë atyre që patën mundësinë dhe nderin ta njohin Isën!”, ka shkruar Veseli në Facebook.

Më shumë artikuj

Të fundit