-1.5 C
Pristina
E martë, 29 Nëntor, 2022

Për cilin trajner votoi, Bernard Challandes?

Rekomandime

Sot në Cyrih të Zvicrës u mbajt ceremonia e më të mirëve të vitit 2020, të zgjedhur nga FIFA.

Sulmuesi i Bayernit, Robert Lewandowski pranoi çmimin e futbollistit më të mirë për vitin 2020 me plotë 56 për qind të votave.

Ndërsa, trajneri më i mirë u zgjedh, Jurgen Klopp i Liverpoolit, i cili ishte në garë me Flick e Bayernit dhe Marcelo Biesla.

E për kë votoi trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes?

Tekniku zviceran ka rënditur në top treshe: Jurgen Kloppin, Hans Felick dhe në fund Zinedin Zidanen.

Më shumë artikuj

Të fundit