6 C
Pristina
Thursday, March 23, 2023

Përfundon takimi VV – LDK me Ambasadorët

Rekomandime

Ka përfunduar takimi disaorësh mes palës së diplomacisë ndërkombëtare dhe palës së subjekteve negociatore për koalicion LVV e LDK.

Me kërkesë të kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ambasadorët e shteteve të QUINT-it morën pjesë në takimin me kreun e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, njofton Klan Kosova.

Në këtë takim i cili zgjati për disa orë, nuk është parë prezent Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett.

Lidhur me zhvillimet e këtij diskutimi të tejzgjatur rreth tendencave për arritje të një marrëveshje bashkëqeverisëse mes LDK e VV, disa nga ambasadorët u deklaruan shkurt për media.

Më shumë artikuj

Të fundit