14.1 C
London
E diel, 17 Tetor, 2021

Përmbyset anija gjigante: Katër anëtarë të ekuipazhit janë të zhdukur

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Anija gjigante që transportonte automjete ‘Golden Ray’, është përmbysur në det ditën e djeshme.

Gjatë përmbysjes janë zhdukur 4 anëtarë të ekuipazhit, kërkimi për të cilët ende vazhdon.

Anija është përmbysur pranë portit Brunswick në Georgia, ndërsa Roja Bregdetare amerikane është duke zhvilluar një operacion kërkimi për 4 anëtarët e ekuipazhit.

Roja Bregdetare është njoftuar në ora 2 të mëngjesit dhe ka arritur të shpëtojë 19 anëtarë të ekuipazhit.

Zyrtari i Portit Ryan Dickinson, ka thënë se shkaqet e aksidentit ende nuk dihet, ndërsa nuk përjashtohen kushtet e këqija të motit. Pas ngjarjes, porti i Brunswick menjëherë është mbyllur deri sa të kryhen hetimet.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img