12.5 C
Pristina
Friday, February 23, 2024

Piloti i marinës që filmoi takimin me UFO, thyen heshtjen pas 15 vitesh, tregon çfarë pa

Rekomandime

Piloti i marinës që ka xhiruar pamjet e famshme të një takimi me UFO-t pranë grupit të transportuesit USS Nimitz ka thyer heshtjen e tij.

Pesëmbëdhjetë vjet pas, Chad Underwood ka zbuluar përvojën e tij dhe pranon se nuk mund të jetë i sigurt nëse objekti ishte nga kjo botë.

Duke folur për Neë York Magazine, Underëood detajoi përvojat e tij mbi Oqeanin Paqësor në nëntor 2004 kur u përball me një objekt që “nuk po sillej nga ligjet e fizikës”.

Ai tha: “Ishte thjesht të sillesh në një mënyra që nuk ishte fizikisht normale.

Videoja e fluturimit yë Underëood në 2017 u konfirmua si autentike nga Pentagoi.

Kjo video u realizua gjatë një stërvitjeje grupi transportues USS Nimitz në brigjet e Meksikës.

Ekuipazhi në bordin e mjeteve të raketave të drejtuara nga klasa Ticonderoga USS Princeton, kishte kaluar dy javët e fundit duke gjurmuar dhe fikur aeroplanët misterioz me një radar të përparuar AN / SPY-1B pasiv.

Por për ate objekt që u kap nga kamerat nuk funksionoi asgjë. Ai vazhdoi të fluturonte në ajër pa patur krahë dhe pa nxjerrë nxehtësi.

Të gjithë ishin të shokuar dhe të shqetësuar në lidhje me atë që po panë, prandaj mbyllën sistemin e radarit dhe e ndezën prap për të kontrolluar gabimet që kishin dodhur.

Pastaj më 14 nëntor, Underëood u ngrit në kuvertën e Nimitz duke mbajtur sytë hapur për të kërkuar për ndonjë gjë misterioze.

“Papritmas, unë e kapa sërish këtë lëvizje në radarin tim,” kujtoi Underwood në intervistën e re.

Underëood vlerësoi se objekti i çuditshëm ishte rreth 20 milje larg dhe ai ishte në gjendje ta merrte atë në kamerën e tij me infra të kuqe me armë.

“Siç e thashë, ishte thjesht shumë e çrregullt”, shprehet ai.

Ky nuk është një spekulim por një dëshmi.

“Ai objekt ishte një UFO, nuk identifikoheshe me asnjë gjë që ne kemi parë ndonjëherë”, përfundon Underwood.

Më shumë artikuj

Të fundit