14.7 C
Pristina
Sunday, April 7, 2024

Policet kallin instagramin, por shteti nis hetimet ndaj tyre

Rekomandime

Policia gjermane ka nisur një hetim të brendshëm për policet femra të cilat duket se e kanë përdorur uniformën për të krijuar famë me profile joshëse në Instagram.

Disa prej tyre kanë arritur një nivel fame shumë të madh, me dhjetëra mijëra ndjekës. Por kjo dukuri nuk është vetëm në Gjermani, dhe jo vetën në profesionin e policeve. Infermieret, mësueset e doktoreshat janë po aq të përfshira, me hashtag #shecandoboth.

- Advertisement -

Në të gjithë botën është përhapur trendi i rrjeteve shoqërore ku vajza e gra të bukura postojnë foto me uniformë përbri fotove tepër seksi, prej të cilave kanë fituar shumë vëmendje e klikime.

Hetimi ka nisur mbi faktin që përdorimi i uniformës jashtë qëllimeve të policisë mund të quhet abuzim me detyrën.

- Advertisement -

- Advertisement -

-Advertisement-

Më shumë artikuj

- Advertisement -

Të fundit