-0.6 C
Pristina
E martë, 31 Janar, 2023

Policia kthen qytetarët që mësynë xhamitë për falje të Kurban Bajramit

Rekomandime

Me vendim të Qeverisë së Kosovës dhe Bashkësisë Islame të Kosovës, sot nuk është falur Kurban Bajrami.

Vendimi është marrë si masë për mospërhapjen e mëtutjeshme të pandemisë COVID-19.

Por disa qytetarë mësynë xhamitë të premten në mëngjes, ku u pritën nga Policia dhe u kthyen pas.

Më shumë artikuj

Të fundit