3.4 C
Pristina
Thursday, March 30, 2023

Presidenti i Maltës pritet me ceremoni shtetërore nga Osmani

Rekomandime

Presidenti i Maltës, George Vella, është duke qëndruar për vizitë në Kosovë.

Ai sot është pritur me ceremoni shtetërore nga presidentja Vjosa Osmani.

Pas takimit, Vella dhe Osmani do të mbajnë konferencë për media.

Vella sot do të takohet edhe me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca.

Më shumë artikuj

Të fundit