9.4 C
Pristina
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Prizren: Zyra e VV-së nuk i nxë aktivistët dhe qytetarët, tubimi mbahet në shtëpi

Rekomandime

Sot në lagjen Kurillë të Prizrenit u hap edhe zyrtarisht zyra e parë e Lëvizjes Vetëvendosje.

Aty Albin Kurti me bashkëpartiakët e tij u prit nga kryetari i kësaj pike dhe aktivistë e qytetarë.

Meqë vendi ishte i ngushtë dhe nuk i zinte të gjithë, tubimin e mbajtën tek shtëpia e kryetarit të kësaj zyreje.

Pjesë e kësaj agjende është edhe kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka, njofton Klan Kosova.

Ndryshe, ecjen në këmbë Kurti e ka bere nga shtëpia e kulturës nëpër qendrën e qytetit, ndërsa pjesën tjetër të rrugës e bëri me veturë drejt Kurillës.

Më shumë artikuj

Të fundit