11.2 C
Pristina
Saturday, March 25, 2023

Rrëzohet edhe një aeroplan udhëtarësh

Rekomandime

Zyrtarët afganë kanë njoftuar se një aeroplan i udhëtarëve është rrëzuar në pjesën lindore të Afganistanit.

Një zëdhënës rajonal tha për mediet lokale se aeroplani i kompanisë “Ariana Airlines” u rrëzua në distriktin Deh Yak, në jugperëndim të Kabulit.

Një aeroplan i kompanisë “Ariana Airlines”

Ky zëdhënës tha se aeroplani është rrëzuar dhe është përfshirë nga flakët për shkak të problemeve teknike, shkruan “BBC”.

Ai nuk dha hollësi të tjera për viktimat e mundshme.

Më shumë artikuj

Të fundit