-0.6 C
Pristina
E martë, 31 Janar, 2023

Serbët në mes të Beogradit nxjerrin parullën: Shqiptarët janë vëllezërit tanë

Rekomandime

Dy serbë kanë dalë me parullë në mes të Beogradit, në të cilën shkruan: “Shqiptarët janë vëllezërit tanë”.

Kjo u bë e ditur përmes disa postimeve nëpër rrjete sociale, teksa shihen dy të rinj të nacionalitetit serb, që mbajnë në duar një pankartë në të cilën shkruan se shqiptarët janë vëllezërit e serbëve.

Sipas tyre, ky i ri serb ka shumë shoqëri me shqiptarë dhe respekt për ta.

Më shumë artikuj

Të fundit