14.1 C
London
E diel, 17 Tetor, 2021

Serbia në prag të kolapsit nga Covid19

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Serbia po përballet shumë seriozisht me situatën pandemike.

Rritja enorme e rasteve ka bërë që shteti fqinj të jetë në një situatë tejet shqetësuese.

Epidemiologu dhe anëtar i Shtabit të Krizave Predrag Kon deklaroi sot se sistemi shëndetësor i Serbisë është në prag të kolapsit.

Sipas tij, virusi ka depërtuar pothuajse në çdo familje në Serbi dhe se situata është vështirë e menaxhueshme.

Se situata është serioze, tregon edhe mesazhi i kryeministres Brnabiq. Ajo ka paralajmëruar se numri i të infektuarve sot do të jetë mbi 5000.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img