13 C
London
E premte, 22 Tetor, 2021

Shesheli alaramon serbët: Amerika do të copton Serbinë

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Lideri i radikalëve serbë Vojislav Seselj paralajmëron serbët për një skenar të errët që po përgatitet nga Shtetet e Bashkuara kundër Serbisë.

“Qëllimi përfundimtar i SHBA është që Serbia të njohë pavarësinë e Kosovës.

Ne nuk duhet të njohim pavarësinë e Kosovës, pa asnjë kosto. Sado i keqe të jetë, qëllimi përfundimtar është që Serbia dhe Kosova të njohin njëra-tjetrën.

Amerikanët dëshirojnë të marrin nga Serbia maksimumin, përfshirë Vojvodinën, Sanxhakun, dhe Kosovën.

SHBA gjithashtu dëshirojnë që Serbia të ndërpres marrëdhëniet e saj me Rusinë”, tha Sheshel për TV Happy.

Sheshel shtoi se amerikanët kanë qenë gjithmonë kundër Serbisë, dhe nuk shpresonn se do të ketë ndryshim në qëndrim nga administrata e Trumpit.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img