11.9 C
Pristina
Monday, May 29, 2023

Shkaktohet një aksident me fatalitet, gjatë 24 orëve Policia e Kosovës shqiptoi mbi 1 mijë tiketa trafiku

- Advertisement -

Të rekomanduara

Gjatë 24 orëve të fundit në vend janë shkaktuar gjithsej 33 aksidente trafiku. Në mesin e këtyre aksidenteve ishte dhe një me fatalitet, 14 me persona të lënduar dhe 18 të tjerë me dëme material.

Përgjatë të njëjtës kohë, Policia e Kosovës ka shqiptuar gjithsej 1 mijë e 176 tiketa trafiku.

Duhet përkujtuar se që nga data 15 nëntor të gjithë shoferët kanë për obligim të kenë pajisjet dimërore, në të kundërtën mund të gjobiten.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -