0.9 C
Pristina
Saturday, December 9, 2023

Shqipëria e gatshme për ta befasuar Francën

Rekomandime

Lojtarët do të prekin tapetin e “Stade de France”, impianti me mbi 80 mijë spektatorë, ku edhe do të zhvillohet ndeshja kualifikuese Francë – Shqipëri, të shtunën, në orën 20:45.

Shqipëria e drejtuar nga trajneri Edi Reja kërkon të shkaktojë befasi në këtë ndeshje.

Franca pas ndeshjeve të karta në Grupin 5 ndodhet e para, me nëntë pikë të tubuara, aq sa kanë edhe Turqia dhe Islanda, në pozitën e dytë dhe të tretë.Shqipëria ndodhet e katërta, me gjashtë pikë, Moldavia zë pozitën e pestë, me tri pikë, kurse Andorra zë pozitën e fundit, pa pikë.

Shqipëria tri ditë pas ndeshjes me Francën e sfidon Islandën në ‘Elbasan Arena”, në ndeshjen tjetër kualifikuese për “Euro 2020”

Më shumë artikuj

Të fundit