Shqiptarët të organizuar, për një natë mbushin lagjet e Nju Jorkut me flamurin kuq e zi

Date:

Politikani shqiptaro-amerikan që i takon partisë republikane, Marko Kepi, ka bërë të ditur se mbrëmë së bashku medias bashkëkombasë tjerë kanë mbushur rrugët e lagjes Hylan Bulevard në Nju Jork me flamurin kuq e zi për hir të Ditës së Flamurit.

“Falemnderit të gjithëve që dolën mbrëmë dhe na ndihmuan që të mbledhin dhe të vendosim flamujt amerikanë dhe shqiptarë në Bulevard Hylan për nder të Ditës së Pavarësisë së Shqipërisë.

Nuk kemi aleat më të madh se SHBA’ja dhe jemi të bekuar që e quajmë këtë vend shtëpi. Zoti e bekoftë Amerikën”, shkruan ai.

https://www.facebook.com/markoKepi/posts/3601173503277542

Shpërndaje postimin:

Rekomanduar

Më shumë si kjo
Të lidhura

Visar Ymeri harxhon rrymë sa nja një fabrikë: Në shkur do të paguaj 236 euro më shumë

Drejtori i Institutit “Musinë Kokalari”, Visar Ymeri, ka thënë...

AAK-ja e Ramush Haradinajt paralajmëron protesta kundër shtrenjtimit të çmimit të rrymës

Pas PSD-së, edhe partia opozitare AAK, ka paralajmëruar protesta...

Profesori amerikan: Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia ka më shumë implikime politike sesa kërcënim ushtarak

Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia po konsiderohet...

Befason ministrja Albulena Haxhiu del në një serial televiziv

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është shfaqur së fundmi...