13 C
London
E premte, 22 Tetor, 2021

Shqiptari në krye të njësisë speciale “Rangers” në Ushtrinë e Maqedonisë

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Nënkoloneli Mentor Saiti nga Gostivari është emëruar komandant i njësitit special ushtarak “Rangers” të Ushtrisë së Maqedonisë së Veriut. Ai është një kuadër i dalluar ushtarak, i cili përpos akademisë ushtarake, ka kryer edhe specializim në Akademinë e ushtrisë tokësore të SHBA-ve.

Gjatë qëndrimit në SHBA ai ka shënuar rezultate të shkëlqyera dhe është vlerësuar si ushtarak i dalluar, duke marrë edhe një titull si qytetar nderi i qytetit Levenvort në Kansas të SHBA-ve.

Ai gjatë kohë ka qenë pjesë e njësitit “Rangers”. Kjo është një nga gradimet e para udhëheqëse të shqiptarëve në Ushtrisë së Maqedonisë, ku përfaqësimi në hierarkinë udhëheqëse është ende u ulët.

Mentor Saiti është nga Gostivari dhe se është adhurues i sporteve të ndryshme.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img