7.5 C
Pristina
Wednesday, April 17, 2024

Shqiptarja bëhet kryetare e komunës së dytë më të madhe në Suedi

Rekomandime

Blerta Hoti është zgjedhur kryetare e komunës së dytë më të madhe në Suedi, Goteborg.

- Advertisement -

Kështu ka bërë të ditur Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli përmes një statusi në ‘Facebook’.

Ai u shpreh që dikur Blerta ishte azilkërkuese në Suedi, ndërsa sot arriti të fitoj post drejtues në këtë shtet.

“Dikur azilkërkuese në Suedi, dhe sot e emëruar në një post drejtues pikërisht në Suedi. Blerta Hoti merr timonin e komunës së dytë më të madhe në Suedi, Göteborg. Urime Blerta!”, ka shkuar Pacolli.

-Advertisement-

Më shumë artikuj

- Advertisement -

Të fundit