18.9 C
Pristina
Monday, September 25, 2023

Vajzat binjake të Vjosa Osmanit mbi 40 mijë euro para të kursyera në bankë!

Rekomandime

Lidhja Demokratike e Kosovës pritet që në zgjedhjet e 6 tetorit të garojë me Vjosa Osmanin për kryeministre.

E kjo e fundit, muaj më parë i është përgjigjur ftesës së Agjencionit Kundër Korrupsionit për deklarimin e pasurisë.

Osmani duket se qëndron mirë edhe financiarisht.

- Advertisement -

Nga kursimet dhe kredia Osmani ka një banesë në vlerë 40 mijë euro, derisa një tjetër në emër të bashkëshortit në vlerë prej 67 mijë euro, shkruan Indeksonline.


Tutje, bashkëshorti i saj gëzon edhe dy shtëpi vlera e të cilave është bukur e lakmueshme, njëra 125 mijë e tjetra 190 mijë euro.

Poashtu, në emër të bashkëshortit ajo ka deklaruar dy garazha dhe parcel toke prej 38 mijë euro.

- Advertisement -

Me kaq nuk përmbyllet pasuria e familjes së Vjosa Osmanit.

Vajzat e saj binjake kanë në llogaritë bankare 40 mijë e 153 euro, derisa vet Vjosa ka para të mbajtura në institucione financiare mbi 48 mijë euro, kurse bashkëshorti i saj gati 32 mijë euro.

Në formularin për deklarimin e pasurisë, Vjosa ka bërë me dije se nuk ka veturë personale derisa bashkëshorti i saj është pronar i një veture prej 9 mijë euro.

-Advertisement-

Më shumë artikuj

- Advertisement -

Të fundit