Skandaloze: Vajza nga Podujeva vetëkurdisi aksidentin, u hodh para veturës

0
104

Një vajzë nga Komuna e Podujevës ka vetëkurdisur një aksident, duke u gjuajtur mbi veturë. Ngjarja ka ndodhur në qershor të këtij viti, ndërsa pamjet janë publikuar tani.

Nga videomateriali i siguruar nga një sinjalizues në këtë qytet, duket se si e dyshuara i hidhet automjetit derisa shoferi kishte ndaluar dhe po bëhej gati për tu kyçur në rrugën tjetër.

Simulimi nga kjo e dyshuar, duket se vë në lajthitje edhe personin që po e shoqëronte shoferin, i cili me të parë vajzën e hedhur mbi veturë, del nga makina për t`i ofruar ndihmë. Në anën tjetër të rrugës, vetkurdisja e automjetit nuk është parë nga kalimtarët të cilët janë shtangur përballë situatës së krijuar.

E tërë njgarja është filmuar nga kamerat e sigurisë nga objekti pranë vendit ku ka ndodhur kjo ngjarje.

Veprimet e tilla të simulimit të aksidenteve përbëjnë vepër penale në bazë të Kodit Penal të Republikës së Kosovës./sinjali

Për më shumë ndiqeni videon më poshtë: