19.7 C
Pristina
Tuesday, May 30, 2023

‘Sulmuesi më i kompletum’ kështu u quajt Muriqi pasi shënoi dy gola në fitoren e Fenerbahces

- Advertisement -

Të rekomanduara

Vedat Muriqi dhe një herë tjetër arriti t’i rrëmbej zemrat e tifozëve turq, futbollisti kosovar arriti t’i shënoj dy gola në fitoren e Fenerbahces kundër Genclerbirligit.

Ishte Muriqi ai qe e barazoi rezultatin pasi që Feneri ishte duke humbur mirëpo ai nuk u ndal me këtë gol pasi që arriti ta rrëmbej topin nga mbrojtja kundërshtare dhe kështu ta shënoj golin e tij të dytë në këtë lojë në minutën e 39’.

- Advertisement -

Fenerbahce nga kjo ndeshje doli me fitore të thellë 5-2, kurse Vedat Muriqi ishte ai që i pushtoi rrjetet sociale, duke u quajtur si sulmuesi më i kompletuar në botë.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -